Nasze działania

W IV edycji PRP położyliśmy nacisk na wspieranie młodych firm, by potrafiły stawić czoła obecnym wyzwaniom rynku spowodowanych pandemią i pomóc im w zarządzaniu zmianą. 

Zakończyliśmy IV edycję Programu Rozwoju Przedsiębiorczości trwającą od września 2020 do marca 2021. Program jest realizowany przez Fundację Think! i Citi Foundation we współpracy merytorycznej z Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga. 

Cieszymy się, że mimo trudności narzuconych przez pandemię, udało się nam zrealizować założone cele. Nasze działania skierowane były do młodych przedsiębiorców, którzy mają własną firmę lub planują założyć ją w ciągu kolejnych miesięcy. Służyły wsparciu w rozwoju ich kompetencji związanych z prowadzeniem własnego biznesu oraz stwarzały okazję do konsultacji i networkingu z ekspertami.

W Programie przeprowadziliśmy szkolenia biznesowe, webinary, konsultacje, mentoring prelekcje dla nauczycieli oraz spotkania dla uczestników i mentorów Programu. Wszystkie wydarzenia odbywały się online. 

Program w liczbach

Do Programy zgłosiły się 164 pomysły biznesowe. Powstało 25 nowych firm, m.in. z branż takich jak ekologia, technologie, zdrowie i uroda, kultura i rozrywka.

W 6 szkoleniach biznesowych wzięło udział 130 osób. W 3 webinarach, które odbyły się podczas targów online - Absolvent Talent Days (ATD), uczestniczyło łącznie 368 osób. W ramach Programu zorganizowaliśmy 4 spotkania online pod hasłem Business Mikser, w które włączyło się 145 młodych przedsiębiorców. 

W proces mentoringowy zaangażowanych było 22 mentorów i 27 młodych firm. Spotkania objęły 200 godzin sesji online.

Nasi trenerzy wystąpili na 2 konferencjach dla nauczycieli, w których brało udział 508 edukatorów.

W Program zaangażowanych było grono doświadczonych ekspertów, trenerów, w tym managerów - wolontariuszy Citi. Dzięki nawiązanym relacjom wiele młodych przedsiębiorców skorzystało z wiedzy i wzajemnej wymiany dobrych praktyk, aby skuteczniej działać na rynku, podejmować wyzwania związane z COVID-19.

Bardzo dziękuję mentorom, trenerom i uczestnikom 4. edycji #PRP za zaangażowanie, wymianę wiedzy, doświadczeń, myśli, otwartość i empatię - podsumowuje Anna Bichta, prezeska Fundacji Think!. - Jesteśmy wdzięczni za wszystkie rozmowy i inspiracje do tworzenia kolejnych działań wspierających młody biznes! 

Zapraszamy do obejrzenia animacji podsumowującej Program: LINK.

 

Przeczytaj także:

Mentoring w IV edycji PRP

Nagrania ze szkoleń już dostępne!