Moje kompetencje

Co nowego w prawie pracy? Sięgnij po aktualne informacje na temat m.in. ozusowania umów zleceń, nowych świadczeń dla rodziców oraz wakacjom od ZUS. Polecamy też artykuł na temat ciekawego wyroku, który dotyczy ceremonii ślubu w trakcie zwolnienia lekarskiego. Wszystko to znajdziesz w newsletterze opracowanym przez kancelarię WP Law. 

Jak często zastanawiasz się nad zawiłościami związanymi z zatrudnianiem pracowników? Czy szukasz sposobów na uniknięcie potencjalnych problemów prawnych? Polecamy najnowsze wydanie newslettera opracowanego przez kancelarię WP Law, która dostarcza aktualnych i pewnych informacji w tej dziedzinie.

Start własnej firmy to  jednym słowem biznesowy wzlot. Motywacja sięga wtedy zenitu. Prowadzenie firmy to także wiele prozaicznych zadań. Wobec takiej codzienności łatwo stracić iskrę, która napędzała do działania. Jak wyjść z motywacyjnego dołka?

Widoczność na rynku, zaufanie, wizerunek eksperta, wyróżnik na tle konkurencji, indywidualna przewaga – to tylko niektóre korzyści, które daje atrakcyjna marka osobista. Jej największą siłą jest spójność i autentyczność. Żeby taka była, już na początku trzeba precyzyjnie odpowiedzieć na pytania: co unikatowego komunikujesz, do kogo dokładnie, w jaki sposób i gdzie, a następnie konsekwentnie trzymać się swoich odpowiedzi.

Kończy się dzień. Wracasz w świetnym nastroju ze spotkania z przyjaciółmi. Udało ci się dziś zrobić o wiele więcej niż zwykle, a do tego zaliczyć trening. Brzmi jak scenariusz idealny. Jednak…rzeczywistość przedsiębiorcy zazwyczaj wygląda inaczej. Osoby pracujące “na swoim” mają napięte harmonogramy i często kończą dzień po 10 czy 12 godzinach z poczuciem niezrobienia wszystkiego. Zmiana tych proporcji jest możliwa, gdy zacznie się odpowiednio zarządzać sobą w czasie.