Moje kompetencje

 Kluczowa cecha, która wręcz niewiarygodnie zwiększa szansę na osiągnięcie sukcesu? Odporność psychiczna – to o niej będzie ten wpis. Bez definicji, bez teorii. Tym razem do tego jakże ważnego zagadnienia podejdziemy zupełnie inaczej.

Gdy zadasz konkretne pytanie psychologowi, w odpowiedzi prawdopodobnie usłyszysz: to zależy. Niestety jest w niej dużo racji. Nasza osobowość jest złożona i zdecydowanie nie da się jej opisać w kategoriach zero-jedynkowych. Mimo wszystko podejmę dziś wyzwanie i odpowiem na dwa niezwykle popularne wśród młodych przedsiębiorców pytania, nie zasłonię się przy tym częstą odpowiedzią to zależy.

Z pewnością siebie jest coś na rzeczy. Każdego miesiąca tysiące osób wpisują w wyszukiwarkę ten zwrot i wszelkie jego kombinacje. Wśród nich nieśmiertelne pytanie: jak zwiększyć pewność siebie?

Za prawdziwymi liderami stoi wiarygodność, która buduje zaufanie współpracowników, a przywództwo to nie jest przywilej, tylko zobowiązanie honorowe wobec całego zespołu i jego działań – podkreśla Wojciech Wereszko, trener i mentor w PRP w rozmowie z Anną Bichtą i Małgorzatą Polak dla Rozwijamy.edu.pl.

fot. Fotolia.com

Co to znaczy być liderem? Jak sama nazwa wskazuje, to ktoś wyposażony w kompetencje przywódcze, kto potrafi i chce prowadzić innych. To osoba, która wie dokąd zmierzać i jak tam dotrzeć. To człowiek, który umie zainspirować do działania i pociągnąć za sobą innych.