70 prelegentów, 25 sesji i dwa dni poświęcone R&D, innowacjom i technologii - tak prezentuje się tegoroczna edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji, która odbędzie się online w dniach 19-20 listopada. Fundacja Think! jest partnerem wydarzenia.

Najskuteczniejszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej współtworzenie. To motto tegorocznej edycji e-konferencji Polsko-Amerykański Most Innowacji - PAMI. Organizatorzy zachęcają, by spojrzeć w przyszłość i przygotować swoją firmę do wykorzystania przyszłych zmian. Zaprosili grono międzynarodowych ekspertów, którzy podzielą się swoją wizją, jak przeobrazi się rynek w ciągu najbliższych lat.

PAMI to wydarzenie poświęcone innowacjom i transferowi technologii. Jednym z jego celów jest pokazanie, że przeniesienie aktywności do świata wirtualnego jest szansą, nie tylko koniecznością. Uczestnicy dowiedzą się, jak działać w niecodziennych warunkach i dalej efektywnie realizować innowacyjne projekty. Wydarzenie online w praktyce pokaże narzędzia, które można wykorzystać w codziennej pracy.

Dzień pierwszy konferencji skupia się na wyzwaniach w świecie innowacji, które spowodował obecny kryzys. Jak sytuacja, w której się znaleźliśmy, wpływa na nasze plany? Jak przystosować się do nowej rzeczywistości, w której znaczna część aktywności przenosi się do świata wirtualnego? Jak menadżerowie i naukowcy mogą radzić sobie z wyzwaniami, przed którymi stanęły ich zespoły i projekty?

Dzień drugi konferencji poświęcony jest wyzwaniom dzisiejszego świata. Jak nowe technologie mogą pomóc nam w rozwiązaniu palących problemów związanych ze starzeniem się środowiska czy katastrofą ekologiczną? Czy robotyzacja, AI i nowoczesne rozwiązania mogą być wyjściem z problemów, z którymi się borykamy?Jak dostosować się do zmiennego środowiska i jak funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości?

Wśród zaproszonych prelegentów i ekspertów są m.in.:

• Peter Fiske, Executive Director, National Alliance for Water Innovation (NAWI)
  • Molly Nagler, Chief Learning Officer, PepsiCo University at PepsiCo
  • Arti Garg, Founder & Chair of Engineers & Scientists Acting Locally
  • Primavera de Filippi - Researcher at the National Center of Scientific Research (CNRS) in Paris
  • Chris Welch, Head, Space Payloads Laboratory and Director MSc in Space Studies at International Space University
  • Robert Zubrin, Prezes The Mars Society
  • Justyna Janiszewska, Executive Director at the Polish-U.S. Fulbright Commission
  • Maria Pawłowska, Dyrektor do Spraw Współpracy Międzynarodowej, Visnea
  • Stanisław Rogoziński, Partner zarządzający w Satus Starter VC
  • Iwona Gawrycka, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu SWPS
  • Włodzimierz Kuc, Dyrektor Działu Inwestycji B+R w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju
  • Dawid Szarański, Dyrektor Projektów w Sektor 3.0
  • Bartosz Sokoliński, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji w Agencji Rozwoju Przemysłu
  • Magdalena Jabłońska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej
  • Paulina Białek, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Expara
  • Krzysztof Radecki, Współzałożyciel i CEO w rexs.io
  • Maciek Zięba, Head of Research at Tooploox
  • Magdalena Surowiec, Partner Zarządzający w Leonarto VC oraz Partner ds. inwestycji w HEXE Capita
  • Katarzyna Sobótka, Dyrektor ds. rozwoju rynku elektromobilności w Polsce w ABB
  • i kilkudziesięciu innych, świetnych ekspertów, których pełna lista znajduje się na stronie: http://top500meetup.pl/

Projekt został dofinansowany z programu „Doskonała nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i realizowany jest przy wsparciu Ambasady U.S.A. w Polsce. Złotym sponsorem konferencji jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Patronem wydarzenia jest Fundacja Think!

Szczegółowa agenda i bilety: http://top500meetup.pl/