W dniu 9.03.2019 odbył się warsztat zamykający cykl Własna firma - Warszawa II. Dowiedzieliśmy się jak wyznaczać cele, określać zadania i budować plan działania dla firmy na najbliższe miesiące. Tylko dobry plan oraz jego ciągła weryfikacja sprawią, że poczujesz się przygotowany/a do wystartowania z pomysłem biznesowym lub zmianą w dotychczasowej strategii.

Systematyczne planowanie przy wielu obowiązkach związanych z rozwojem i prowadzeniem własnego biznesu pomagają uniknąć chaosu wynikającego pomieszania priorytetów. Planowanie działań wiąże się z przemyśleniem różnych scenariuszy działań, które sprawią, że wcześniej przeanalizujesz ewentualne zagrożenia. Przewidywanie tych zagrożeń daje szansę przekształcić je w naturalne wyzwania związane z rozwojem biznesu. Zaplanowanie działań da Ci poczucie kontroli nad tym, co chcesz osiągnąć.

Dlaczego warto uczestniczyć

• Rozwiniesz umiejętności tworzenia strategii i planu działania:
    • wyznaczania celów długo i krótkoterminowych,
    • określania zadań w kluczowych obszarach Twojego biznesu,
    • budowy harmonogramu.
  • Nauczysz się przewidywania warunków realizacji i opracowywania alternatywnych scenariuszy.
  • Dowiesz się jak planować konieczne zasoby
  • Nastawisz się na myślenie ukierunkowane na osiąganie celu.
  • Zyskasz wsparcie innych młodych przedsiębiorców oraz inspirację do dalszego rozwoju.

Program warsztatów

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z metodami planowania działań ukierunkowanych na osiągnięcie celu. Uczestnicy przygotowali plan działania "krok po kroku" dla wystartowania ze swoim pomysłem biznesowym lub wprowadzeniem koniecznych modyfikacji w już rozpoczętych działaniach.
Warsztat prowadzony był metodą pracy grupowej przy wykorzystaniu case-study.

Termin i przebieg warsztatów

Warsztaty odbyły się  9.03.2019 (sobota) 10.00 – 18.30 w Warszawie

Trener

Krzysztof Bazyl - Talent Management Mentor, menadżer, coach, trener i konsultant, partner merytoryczny Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu ludźmi, procesami i projektami w największych, międzynarodowych firmach sektora FMCG oraz B2B. Zdobywał wiedzę pracując w różnych obszarach organizacji takich jak: Operacyjny, Finansowy, a największą część przeznaczając na zarządzanie Sprzedażą i Marketingiem. Jako menadżer i członek zarządu był odpowiedzialny za zarządzanie wieloosobowymi zespołami, za tworzenie i realizację strategii sprzedaży, biznes planów, za prowadzenie projektów restrukturyzacyjnych i akwizycji. Od lat prowadzi treningi z zakresu tworzenia strategii firm, biznes planów, zarządzania zespołem, zarządzania kluczowymi klientami, a także z obszarów efektywności sprzedaży i cross sellingu. Od 2012 prowadzi mentoring i life coaching dla kadry menadżerskiej. Prowadził Szkołę Trenerów Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończył studia na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem, jest absolwentem Akademii Sprzedaży, ukończył prestiżowe szkolenie „Steps” dla kadry zarządzającej. Jest certyfikowanym coachem, trenerem metodologii FRIS. Jako konsultant doradza w dużych firmach polskich i międzynarodowych. W radzie programowej programu i prowadzi szkolenia w zakresie planowania strategicznego w biznesie.