Kiedy myślimy o przedsiębiorczości w kontekście kreowania pomysłów, nowych rozwiązań, projektów czy zakładania własnej firmy – dobrą metaforą jest wspinanie się na wysoki górski szczyt. Pokonujesz przeciwności, ryzykujesz, przekraczasz swoje granice, a na końcu osiągasz niesamowity poziom satysfakcji, radości, poczucia spełnienia. Przekuwanie własnych pomysłów, pasji w działanie to mierzenie się ze swoimi siłami, chęć podejmowania wysiłku, który służy rozwojowi.
Podczas wydarzenia interesujące prezentacje oraz część networkingowa z udziałem ekspertów i praktyków z różnych obszarów biznesowych.
Agenda:
9.30-9.40 Powitanie Fundacja Think! i Fundacja Citi Handlowy im. L. Kronenberga
9.40-10.00 Przedsiębiorczość młodych – insights z rynku i badań.
10.00-11.00 Warsztat “Od pomysłu do działania” - Paweł Grzesik, ekspert Fundacji Think!,
przedsiębiorca, założyciel firmy Re-aktor, trener Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.
11.00-11:15 sesja Q&A
11.30-12.00 Moderowana sesja networkingowa, poczęstunek
Miejsce spotkania
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Wydział Nauk Ekonomicznych
ul. Michała Oczapowskiego 4, sala nr 20
O Fundacji Think! i Programie Rozwoju Przedsiębiorczości
Jesteśmy organizacją non-profit zajmującą się rozwijaniem kluczowych kompetencji XXI wieku wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wspieramy aktywne i przedsiębiorcze postawy we wszystkich dziedzinach życia. W naszych działaniach koncentrujemy się na podnoszeniu wiedzy i umiejętności w obszarze ICT. Program realizujemy od 2016 r. dzięki środkom Citi Foundation we współpracy z Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga. Celem strategicznym programu jest preinkubacja, inkubacja pomysłów biznesowych oraz akceleracja najciekawszych, najlepiej rokujących, skalowalnych przedsięwzięć.
W ramach Programu Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzimy cykl szkoleń biznesowych, konsultacje, mentoring oraz portal Rozwijamy.edu.pl, na którym publikowane są artykuły merytoryczne, poradniki, quizy, inspiracje i wywiady z praktykami biznesu. Szkolenia są prowadzone przez praktyków biznesu i zostały opracowane z myślą o potrzebach osób podejmujących samodzielną działalności zarobkową na rynku. Wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym, uniwersalnym dla każdego typu biznesu i branży.
Dotychczas do programu głosiło się ponad 825 pomysłów biznesowych z różnych sektorów m.in. handel & e-commerce, nowe technologie, HoReCa, kultura, rozrywka, architektura, budownictwo i inne. W szkoleniach, spotkaniach mentoringowych, webinarach i konsultacjach wzięło udział ponad 1300 osób. W ramach programu powstało ponad 100 nowych firm.